Bieg Erasmusa na 30-lecie programu

w ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji organizuje imprezę sportową, czyli Bieg Erasmusa, który odbędzie się 30 września br. w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do biegowego pojedynku staną 6-osobowe sztafety, które pokonają łączny dystans 30 km (każdy uczestnik ma do pokonania 5 km). Bieg ma charakter charytatywny, drużyny dokonują opłaty startowej na rzecz Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a dokładnie: realizacji projektu WalkCamp skierowanego do osób po amputacjach.
 
Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy (osobny dla wolontariuszy) znajdują się na stronieerasmusplus.org.pl/bieg
 
Bieg jest otwarty dla wszystkich! Gorąco zachęcamy i bardzo prosimy o udostępnianie informacji o biegu wśród stypendystów oraz byłych stypendystów: w zawodach przewidziane są również dwie erasmusowe klasyfikacje, właśnie dla obecnych i byłych beneficjentów wszystkich edycji programu. Być może któraś z uczelni (nie tylko warszawskich) – albo i wszystkie J zdecydują się wystawić drużynę (6 lub ewentualnie 5 osobową) składającą się z np.: zagranicznych studentów Erasmusa, sympatyków Erasmusa, byłych stypendystów Erasmusa.
 
Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal i napój izotoniczny od Fundacji Recal, a w pakiecie startowym: m.in. koszulkę techniczną i worek biegowy od MSiT-u. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz klasyfikacji OPEN otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Do biegu zagrzewać będzie zespół Ritmo Bloco, który na koniec zagra wspólnie z zespołem Brass Federacja.
 
W biegu weźmie również udział sztafeta FRSE! Zachęcamy Państwa do udziału (biegu, kibicowania)!


Biuro Wymiany Międzynarodowej - Politechnika Lubelska - InTegrum CMS
Strona zmodyfikowana: 08-09-2017
 
Odwiedziło nas : 7844137 osób
Poprawny CSS! Biuro Wymiany Międzynarodowej Politechniki Lubelskiej,
ul. Nadbystrzycka 42 a (D.S. 4, p. 9), 20-501 Lublin, Polska